Philip Gwynne Jones "Veneetsia mäng"
Nathan Sutherland peab Veneetsia aukonsuli ametit, tõlgib tarbetekste ja naudib turvalist elu. Ootamatult pakutakse talle ametikontoris väikese pakikese paaripäevase hoiustamise eest suurt rahasummat. Pakis peitub kuulsa Veneetsia kunstniku Bellini illustreeritud palveraamat. Nathanit huvitab, kas tegu on ehtsa meistriteose või suurepärase võltsinguga. Aga juba satub ta tahtmatult osaliseks kaksikvendade Morode sepitsetud kunstivargusmängus. Nüüd peab Nathan vastased üle kavaldama, et mitte enda ja sõprade elusid ohtu seada...
Veneetsiat ma külastanud pole, aga raamatust sain üpris veenva ja värvika kujutluspildi sellest linnast. Ja inimestest, nende elustiilist, kus ooperiteatris, kirikus ning kunstisaalis käimine on loomulik nagu ka pokaal või paar proseccot, hõrgud road ja kaunikõlaline itaalia keel. Niiviisi lugedes väisatud giidituur rikastas olemuselt lihtsat lugu, kus tegevus keerleb hinnalise kunstiteose võimaliku võltsimise ja varguse ümber. Siit romaani kriminaalne pool üsna rahulikult arenebki.
Raamatu lugemise ajal murdis suvepuhkus sisse ja vaid mõne peatüki kaupa päevas süveneda sain. Kas on põhjus selles, igatahes oleksin tahtnud tegevusele särtsu juurde anda. Kusjuures süžeele ja autori jutustamisele pole midagi ette heita. On huvitavad tegelased, kaasa arvatud karakteriga kass Gramsci. Siiski jäi romaan minu jaoks nii põnevuselt kui mulje poolest Harju keskmiseks.
🐾
Kommentaarid
Postita kommentaar